Керамоблок або цегла: порівняння цегли та керамічних блоків

Порівняння важливих характеристик керамоблоку і цегли

Власників приватних споруд та проектів багатоповерхових будівель об’єднує проблема вибору будматеріалів: що виявиться теплішим, надійнішим та вигіднішим у використанні? Вибираючи між деревом, газобетоном та керамічним матеріалом, багато людей зупиняються на останньому варіанті.

Що обрати для зведення будинку: цеглу чи керамоблок? Класичний глиняний матеріал чи сучасна керамічна версія? Обидва інструменти дозволять побудувати міцну, довговічну споруду. Технічні параметри, характеристики та вартість краще підбирати за вимогами, які власник пред’являє до проекту.

Котеджу в горах важливо мати високу морозостійкість, дача біля водних джерел повинна стійко переносити вплив вологи, а будинки в спекотному південному кліматі – захищати мешканців від задухи.

Цегла vs керамоблок: метод виготовлення

Якщо будівельні матеріали випускає один завод, він бере ідентичну сировину. Keraterm використовує глину, здобуту в розташованому поряд кар’єрі. Знайома багаторазово перевірена сировинна база дозволяє отримувати керамічні блоки з передбачуваними характеристиками.

Спосіб виробництва керамічного блоку включає складний ланцюжок етапів:

 1. Видобуток глини, швидке транспортування на підприємство.
 2. Очищення великих домішок, подрібнення породи до однорідного чи близького щодо нього стану.
 3. Змішування з дерев’яною стружкою – поризатором. При випаленні тирса згоряють і утворюють пори, які збільшують теплоізоляцію конструкцій та зменшують масу продукції.
 4. Зволоження подрібненої глини з деревною стружкою.
 5. Вилучення повітря у вакуумній камері.
 6. Пресування глиняної маси в екструдері – прохід через спеціальні грати для створення суцільного бруску формованого.
 7. Проходження через ґрати – створює форму майбутнього будматеріалу, у тому числі виїмки та внутрішні перегородки, систему «паз-гребінь».
 8. Розрізання бруска ножем-гільйотиною або сталевою струною надає потрібні геометричні параметри блоків.
 9. Сушіння в камері.
 10. Випалення при температурі близько 1000 °C.

Після остигання матеріал відправляють на склад готової продукції з подальшою доставкою на будмайданчики. Він має всі характеристики, які цінують майстри: низькою теплопровідністю і малою вагою.

Порівняння цегли та керамоблоку за методом виробництва демонструє, що технології виготовлення схожі. Спочатку відбувається видобуток сировини, потім очищення від сміття та зволоження глиняної маси пором. В екструдері з’являється цегла-сирець розміром на 5% більше запланованого – розмір беруть із запасом, адже при сушінні об’єм блоку зменшиться.

Процес сушіння проходить повільно, важливо не пересушити, інакше вода випарується, поверхня стане крихкою та покриється тріщинами. Сирець розміщують у сушильній камері, тривалість – до кількох діб.

Вагонетку з висушеними сирцями поміщають у піч для випалу, технологія включає три етапи:

 1. Нагрівання;
 2. Випалювання;
 3. Охолодження.

Температуру підвищують поступово до 900-1000°C. Залежно від виду цегли (пустотність, розмір) на етапі формування блоку можуть додавати тирсу, на етапі екструдера – отвори, їх форму і кількість.

Теплопровідність керамоблоку та цегли

Здатність зберігати мікроклімат і не дозволяти теплу залишати будинок через холодні стіни робить житло комфортним. Допомагає заощадити на додаткових матеріалах, монтажі додаткових секцій радіатора, установці спліт-систем.

Теплоізоляція вище у пористого будматеріалу – повітряні осередки стають «подушкою», яка гальмує тепловтрату. Завдяки порізованості можна:

 1. зменшити ширину стінок у 1,5-2 разу;
 2. знизити навантаження на фундамент;
 3. заощадити на утепленні.

Що тепліше: цегла чи керамоблок? Цегла теж буває полегшеною – наприклад, порожнистий різновид. Однак за обсягом порожнин виграє керамічний блок – вони займають до 50-60%.

Вид цегли Теплопровідність (Вт/(м*°C))
Силікатна 0,81-0,92
Повнотіла цегла 0,56-0,72
Червона пустотіла цегла 0,28-0,41
Керамічний бок 0,13-0,18

Міжблочні щілини теж важливі: невелика цегла утворює більше щілин у кладці в порівнянні з масивними блоками. По теплоізоляції цегла проти керамоблоків програє. Його не варто використовувати в холодному кліматі, інакше закладати в бюджет проекту кошти на внутрішнє та зовнішнє утеплення. Влітку подібні будинки сильніше нагріватимуться, тому вимагатимуть монтажу кондиціонерів.

Міцність конструкцій

Міцність – особливість будматеріалу витримувати навантаження вищерозташованих поверхів, перекриттів, несучих стін, даху, балконів. При виробництві марочна міцність партії позначається буквою “М”, після якої йде число – максимальна кількість кілограм для 1 см2.

Розрізняють марку міцності:

 • M-75 – мінімальний параметр;
 • Цегла M100;
 • М-125;
 • Цегла М150;
 • M-200;
 • М-250;
 • M-300 – максимальний показник.

Вибираючи цеглу чи керамоблок, важливо визначити ціль споруди. M-75 призначена для міжкімнатних перегородок, які не мають значного навантаження. Марки М-150 та М-300 підійдуть першим поверхам багатоповерхових будівель, вони здатні впоратися з навантаженням без додаткового посилення.

Керамічні блоки випускають різну марочну міцність. Будівельники варіюють показники в різних місцях проекту: слабші для ненавантажених конструкцій, сильніші для несучих. У керамічних блоків максимальний параметр M-125. Це варіант для споруд висотою до 5 поверхів: багатоквартирних будинків, заміських котеджів, приватних будинків, дач і т.д.

Морозостійкість будівель

Перевага морозостійких стінок – збереження естетичного зовнішнього вигляду без тріщин, підтримка здорового мікроклімату всередині приміщень. Характеристика визначається циклами заморожування та відтавання, які матеріал переносить без погіршення експлуатаційних властивостей.

Волога, що надходить у повітряні осередки, накопичується і замерзає під час падіння температури. Багато льоду загрожує розривом будівельного матеріалу, як наслідок – порушенням кладки, зниженням стійкості будівлі.

Що менше піддається впливу води: керамічні блоки чи цегла? Цегляні стіни мають менше пір, але теж піддаються руйнуванню, керамічні блоки – вбирають багато вологи через пористу структуру. Будинки з керамічних матеріалів потребують гідроізоляції – вологозахисної обробки.

Показники морозостійкості у обох видів практично однакові: F15-F50 у цегли та F25-F50 у керамічного блоку.

Звукоізоляція: цегла або керамоблок

Показник звукоізоляції не враховують при будівництві приватних і дачних будиночків – сусідів, що докучають, і близько розташованих доріг поруч немає. Ізоляція важлива для багатоквартирних комплексів, мешканців великих міст. Допустима норма, зафіксована законом – 52 дБ.

Шуми бувають:

 • Вібраційними – від падаючих предметів, що працює пральною машинкою. Вібрація передається по стінах, балках та підлогах.
 • Повітряними – вигуки, розмови, шум телевізора, голоси вихованців.
 • Структурними – поєднують повітряну хвилю та вібрацію.

 

Що краще за звукоізоляцією: керамоблок або цегла? Порожнини з повітрям не сильно гальмують проходження звуків, але ефективно справляються з вібрацією. Для зниження інтенсивності голосів варто викласти стіни з цегли повнотілого бруска.

На шумозаглушення впливає товщина цегляної кладки. Якщо власник вирішив збудувати будинок з керамоблоків, і хоче жити у повній тиші – просто слід збільшити ширину стіни до максимальної.

Вологостійкість стін

Керамічні блоки або цегла з порами вбирають більше води, ніж повнотілий матеріал. Якщо не зменшити вологопоглинання, доведеться боротися з наслідками:

 • Порушення герметичності конструкцій – поява щілин, тріщин, якими проникає холод.
 • Зниження теплоізоляції – необхідність додаткового обігріву.
 • Зменшення несучої здатності матеріалу.

Пориста цегла або керамічні блоки підійдуть для будівництва в місцях з підвищеною вологістю, але потрібно не забувати про гідроізоляцію.

Снігові та регіони з частими туманами – також не є обмеженням для вибору будівництва з керамічних матеріалів. Питання з підвищеною вологістю допоможе вирішити фасадну штукатурку або облицювання іншим вологозахисним матеріалом.

Розмірний ряд

Перш, ніж зводити стіни або перегородки, будівельники вибирають ширину цегляної кладки: товщі для зовнішніх і несучих конструкцій, тонші для простінків. По ДСТУ виділяють «нормальний формат» або НФ, така цегла має довжину 250 мм, ширину 120 мм та висоту 65 мм.

Цегла Київ буває:

Габарити різняться заввишки, ширина з довжиною залишаються постійними. У подвійного – 88 мм, у подвійного – 138 мм.

Розмірний ряд керамоблоків:

Маркування Довжина (см) Ширина (см) Висота (см)
2,12НФ 25 12 13,8
4,42НФ 25 25 13,8
6НФ 25 25 18,8
6,73НФ 38 25 13,8
11,6НФ 25 38 23,8
13,4НФ 25 44 23,8

 

Обираючи цеглу або керамоблок, слід орієнтуватися на призначення конструкції: подвійним керамічним блоком можна замінити два ряди цегли, витративши менше розчину, що скріплює.

Простінки та декоративні перегородки можна зробити одинарним або полуторним блоком – товсті конструкції непрактичні всередині будинку, якщо справа не стосується несучих елементів.

Швидкість кладки

Процес кладки вимагає від будівельників точності розміщення матеріалу, контролю напрямку, створення невеликих проміжків для заповнення цементом. Чим менший елемент кладки, тим важче муляру викласти великий об’єкт. Навпаки – потужні блоки полегшують завдання, значно економлять час на будівництво довгої стінки.

Підбираючи цеглу або керамічний блок для будівництва, важливо враховувати: один керамічний елемент включає десяток звичайних цегляних. Каменяр замість тривалої споруди фрагмента цегляної стіни укладає два-три керамоблоки. Швидкість робіт кладок збільшується в 3-4 рази.

Керамічні бруски вигідно використовувати у масштабних спорудах замість багатошарової кладки. Також їм потрібно мало розчину – адже зменшується кількість щілин, а за міцність скріплення відповідає система «паз-гребінь», що дозволяє з’єднувати матеріал як конструктор. Якщо робота виконується швидко, власник менше платить мулярам.

Для фігурної кладки краще застосовувати стандартні цеглини – ними легше викладати складні елементи, простіше маніпулювати. Наприклад, при викладанні арок або печей.

Керамоблок та цегла: порівняння характеристик

Незважаючи на однакову сировину, будівельні матеріали мають різні властивості:

Цегла Керамічний блок
Висока марка міцності – до M300. Знижує навантаження на основу будинку завдяки малій вазі.
Підходить проектам будь-яких споруд: від приватних до комерційних будівель. Поризованість покращує шумоізоляцію кімнат.
Малий розмір дозволяє експериментувати з фігурною кладкою та архітектурними елементами. Швидкість зведення збільшується у 3-4 рази.
Поділяється на чорнову та лицьову, цегляні будівлі не потребують додаткового облицювання. Економія на скріплюючому розчині до 30%.

Блок або цегла може не підійти для реалізації проекту через нюанси використання. Цегляна кладка створює «мости холоду» по щілинах, вимагають багато розчину та ретельного вирівнювання поверхні. Керамоблоки поглинають воду – обов’язкова гідроізоляція, для зменшення габаритів та виконання підрізування потрібні інструменти.

Що краще: цегла або керамоблок для будівництва будинку

Обидва варіанти підходять для спорудження житлових будинків різної поверховості. Доцільність залежить від вимог до проекту:

 1. Невеликий дачний будиночок, гараж чи прибудову можна зробити цегляними;
 2. П’ятиповерховий комплекс – із керамічних блоків;
 3. Приватний двоповерховий будинок – з будь-якого будматеріалу;
 4. Фігурні елементи кладки – з цегли;
 5. Великі проекти – із керамічних блоків.

Головне – враховувати характеристики матеріалу, особливості довкілля, бюджет власника. Не обов’язково купувати або керамічний блок, або цеглу – можна взяти два інструменти, використовувати у різних частинах будинку. Цеглою можна спорудити перегородки між кімнатами та декоративні елементи. Кераміку залишити для створення зовнішніх стін як тепло-і звукоізоляційного будматеріалу.

 

Продукція КЕРАТЕРМ наявна на складах і її можна замовити за телефоном
(067)476-29-52

Або надішліть нам заявку, натиснувши на кнопку нижче

Всі новини

Залишити заявку


  дякуємо за ваше звернення!

  Наш менеджер зв’яжеться з Вами
  найближчим часом за деталями.

  результати пошуку

  По вашему запросу ничего не найдено

  Оберіть мову сайту