Розміри цегли, розміри червоної, силікатної, білої, стандартної цегли

Розміри цегли: висота, ширина, довжина, товщина, габарити

Цегляні будівлі витримують вікову експлуатацію, виглядають привабливо та естетично, тому не втрачають актуальності та постійно фігурують у приватних проектах. При самостійному будівництві важливо визначити габарити та характеристики матеріалу, щоб майбутній будинок вийшов надійним, а процес будівництва – недорогим.

Розміри цегли варіюються, їх купують з урахуванням завдань будівельників: поставити перегородку між двома кімнатами, прокласти основу, спорудити несучу стіну, прикрасити фасад. На вибір впливає сировинний матеріал та пористість бруска, важливу роль відіграє особливість клімату (погода, температура взимку, рівень ґрунтових вод).

 

Особливості цегли

Штучний камінь має певні габарити, форму, співвідношення сторін, на які орієнтуються виробники України та зарубіжних країн. Завод Keraterm також дотримується державного стандарту, що дозволяє:

 1. Правильно розрахувати кількість будматеріалу для спорудження об’єкта.
 2. Визначити вагу стін, перекриттів, поверхів – навантаження на основу.
 3. Прорахувати необхідний скріплюючий розчин, що утеплює матеріал.
 4. Зрозуміти підсумкову ціну будівництва.

Єдиний стандартний розмір цегли з’явився наприкінці 1920-х років, сьогодні він виступає параметром для мінімальних брусків: 25*12*6.5 см. При виробництві показники блоку змінюються – це залежить від якості обладнання, вологості сировини, температури сушіння, фінальної обробки. ГОСТ допускає варіювання ширини на 0.04 см, висоти – на 0.03 см. Різницю згладить шар цементного розчину та штукатурки.

Сторони мають індивідуальні назви, їх застосовують будівельники для уточнення методу кладки:

 1. Тичок – вузька площина, місце зіткнення сусідніх брусків при кладці стіни.
 2. Ліжко – сторона з максимальною площею. Розчин наносять на постільну частину, поверх викладають наступний ряд цегляних блоків.
 3. Ложок – вузька, подовжена сторона, що виходить назовні. Тільки ложку видно у готовій стіні.

Важливо підбирати однакову продукцію для будівництва однієї конструкції, різнорозмірні блоки порушать стійкість, створять нерівномірне навантаження.

Види цегли

Для виробництва використовують кілька типів сировини, готові будматеріали характеризуються унікальними показниками: міцності, поризованості, вологостійкості, теплоізоляції, морозостійкості.

Сировина визначає сферу застосування, технології виготовлення, параметри цегли.

Цегла буває:

 1. Червона цегла. Глину червоного кольору обпікають у печі, можуть додавати тирсу для збільшення пористості продукції, і отримують червону керамічну цеглу.
 2. Силікатна. Комбінують вапно з піском, додають воду. Продукт набуває відомий білий відтінок.
 3. Клінкерна. Матеріал зміцнюють шляхом випалу за нормальної температури 1200℃.

За призначенням цегла буває:

 1. Облицювальний. Глиняний сирець випалюють на високих температурах – понад 1000оС. Технологія надає красивого кольору та фактури, які використовують у декорі.
 2. Рядова. Міцний варіант, що переносить значні навантаження, має мінімальну поризованість.
 3. Шамотний. Сорт підвищує стійкість до полум’я та жару, обробка відбувається за 1300-1500℃. Варіант для об’єктів, в експлуатації яких є вогонь.

Кожен вид має переваги та недоліки. Матеріал застосовується для будівництва тих об’єктів, у яких максимально розкриває позитивні сторони. Параметри різнотипної продукції схожі, але товщину та висоту краще підбирати індивідуально.

Розмір червоної цегли

Керамоблок Кератерм, також, як і цегла, популярний завдяки своїй універсальності, матеріали успішно задіяні в монтажі:

 1. основи будинку;
 2. простінків;
 3. несучих стін;
 4. сходів;
 5. камінів.

Будь-який елемент будівельного об’єкту можна викласти червоними брусками, спеціалісти орієнтуються лише на технічні можливості продукції. Габарити вибирають за завданнями: товсті стіни краще встановлювати зовні будівлі, усередині – віддати перевагу тонким.

Розміри одинарної цегли складають 250*120*65 мм – стандартний показник, завірений ГОСТ. У подвійному і двоторному варіантах змінюється лише висота: 88 і 130 мм відповідно. Зі збільшенням кладки підвищується міцність і стійкість конструкції, що важливо у багатоповерхових будинках.

На вигляд виділяють облицювальний і рядовий червоний брусок. Перший задіють для зовнішнього облагородження будівель, другий – для чорнових робіт. До переваг будматеріалу відноситься висока міцність, зносостійкість, шумозаглушення.

 

Розмір силікатної цегли

Комбінація вапняку з кварцовим піском дозволяє отримати другий за популярністю будівельний матеріал. Подібно до червоного керамічного, силікатний виробляють порожнистим і повнотілим. Рівномірні порожнечі знижують вагу конструкції, зменшують навантаження на фундамент. До інших переваг відносять:

 1. дешевизна продукції;
 2. морозостійкість;
 3. безпека (натуральна сировина);
 4. правильна геометрія;
 5. сумісність з багатьма розчинами кладки.

Розміри силікатної цегли аналогічні параметрам червоної. Висота брусків – 6.5, 8.8 та 1.38 см. Ходовим є полуторний, він зручний для кладки перекриттів, прорізів, несучих стін, огорож.

У порівнянні з керамоблоком, силікатний тип пористіший – будівельники не рекомендують використовувати продукцію цокольних поверхах і підвалах через здатність вбирати воду.

 

Розмір білої цегли

Ключовими компонентами є вапнякова глина і пісок, в процесі додають воду, тому будматеріал є тим же силікатним блоком. Сфера використання, розмірний ряд та особливості виробництва ідентичні.

Випускають одинарний та полуторний блок, подвійний роблять рідше. Розмір полуторної цегли трохи більший за шириною: 25*12*8.8 см. Сторони співвідносяться як 4:2:1. Для зміцнення будівлі застосовують різні способи кладки, чергують положення брусків, щоб не допустити збіг швів.

Поризованість поверхні впливає на щільність, робить брусок крихким. Якщо конструкція знаходиться під навантаженням, фахівці збільшують товщину стін, не допускаючи тріщин.

 

Розмір облицювальної цегли

Штучний камінь має декоративні властивості, має акуратний дизайн, нерідко – фактурну поверхню. Виробники експериментують з відтінками та добавками, допомагають створити неповторний екстер’єр.

Сфера використання:

 1. фасад будівель;
 2. оформлення колон;
 3. склепіння та арки;
 4. огородження;
 5. внутрішні стіни (якщо дизайн передбачає).

Звичайна облицювальна цегла має розміри 250, 120 і 65 мм по довжині, ширині та висоті. Базовий керамоблок зручно розрізати та викладати. Якщо споруда велика, прискорити облицювальні роботи дозволяє повторений варіант.

Виробники підвищують стійкість до ультрафіолетового випромінювання, завдяки чому кольори не тьмяніють. Захист від вологи продовжує термін експлуатації споруди, заощаджує на ремонті – погодні умови не впливають на лицьову частину будинку, не викликають розтріскування матеріалу.

 

Розмір рядової цегли

Головне завдання рядової цегли – зводити елементи та несучі конструкції, які згодом оштукатурять, пофарбують або утеплять. Будматеріал не видно мешканцям, завдяки чому виробники не витрачають потужності обладнання на дизайн продукції, зосереджуючись на технічних параметрах:

 1. вологостійкість – уберігає від розм’якшення, заплеснення;
 2. звукоізоляція – пригнічує шум, що доноситься з вулиці та сусіднього приміщення;
 3. міцність – здатність витримувати навантаження;
 4. морозостійкість – збереження властивостей при багаторазових циклах відтавання та заморозки.

Якщо потрібно швидко викласти стіну без складних елементів, вигідніше використовувати подвійний керамоблок. Розміри подвійної цегли складають 25х12х13.8 см, по висоті він дорівнює двом одинарним брускам. Майстри оперативно зведуть конструкцію з мінімумом швів, збільшені габарити ряду заощадять на розчині, що скріплює.

Повнотілі моделі призначені для основи, цоколя, стінок під навантаженням (наприклад, перший поверх багатоповерхового будинку). Вони набагато щільніші, а марочна міцність значно перевершує порожнисті аналоги.

Розмір шамотної цегли

Шамотна глина, яку піддають обробці при температурному режимі до 1500оС, стає вогнетривким бруском. Йому нестрашно вплив відкритого полум’я, розпеченого повітря, спека. Прекрасний варіант для створення:

 • печей приватних будинків, дач, котеджів, саун;
 • робочих камінів;
 • казанів;
 • димоходів та димових труб.

Підходить промисловим приміщенням, заводам, виробництвам. Наприклад, застосовується у скляній справі. Шамотні об’єкти витримують жар до 1000℃.

Шамотна цегла має розміри, відмінні від параметрів будівельного блоку:

ША-6-23*11.4*4 см;
ША-5, ШБ-5, ШЛ-8- 23*4*6.5 см;
ША-8, ШБ- 8-25*12.4*6.5 см.

У приватному будівництві вогнетривкий матеріал купують невеликими партіями, з нього не вдасться спорудити стінові перекриття чи господарські споруди.

Розмір клінкерної цегли

Підходить для декору стін, що зазнають впливу агресивного середовища. Брусок досить міцний, щоб застосовуватись у багатоповерховому будівництві. Мале водопоглинання допомагає будівлі переносити вологий клімат, надмірність ґрунтових вод, будівництво біля природних водойм.

Клінкерна цегла має розміри, що змінюються від марки:

 • 5НФ – 6*25*6.5 см;
 • 4НФ – 12*25*8.8 см;
 • 1НФ – 12*25*14 см;
 • 3НФ – 13.8*28.8*6.5 см.

Найрідкіснішим будматеріалом виступає марка 1.3НФ, частіше використовують 1НФ та 2.1НФ. Для індивідуальних проектів можна замовити клінкерні блоки інших параметрів, якщо завод-виробник надає таку можливість. Наприклад, трапецеїдальний або закруглений.

Довжина цегли може мати відхилення 4 мм від заявлених ГОСТом габаритів, товщина – 2 мм, ширина – 3 мм. Марочна міцність будматеріалу відповідає рівню М-300, що підвищує довговічність споруди.

Розмір цегли 1НФ та 2НФ

Маркування брусків виробників може відрізнятися, приводячи покупців у замішання. У деяких картках фігурує назва “НФ” – це “нормальний формат”, затверджений держстандартом.

Брусок 1НФ відповідає одинарному блоку, 1.4НФ – полуторному, а 2.1НФ – подвійному. Висота цегли полуторного формату дорівнює 1.4 даного параметра одинарного – 88 мм. 2НФ або 2.1НФ перевищують стандартний брусок вдвічі.

Характеристики будматеріалу залежатимуть від сировини, тому доцільність покупки має ґрунтуватися на можливостях продукції, а потім – на форматі.

Розміри стандартної одинарної цегли 1 НФ: 250*120*65 мм (скорочення за гостем 1НФ – нормальної форми).

Відповідно, подвійна цегла 2НФ має розміри 250*120*138 мм.

 

Габарити цегли: як підібрати будматеріал

Параметри пористого іповнотілого  блоку однакових габаритів відрізнятимуться, як і здатність переносити навантаження. Обираючи продукцію, будівельники рекомендують визначитись із головними моментами:

 1. Ціль використання – впливає на розмірний ряд, товщину кладки, її властивості. Декоративну перегородку роблять у півцегли, зовнішню стіну заміського будинку – 2.5.
 2. Поризованість – міжкімнатним простінкам вистачить одного пористого блоку, першому поверху висотного будинку буде потрібний найбільший повнотілий варіант.
 3. Морозостійкість – спорудам у місцях холодного клімату потрібні теплі стіни. В помірному поясі достатньо конструкцій у півтора-два блоки, щоб запобігти промерзанню кімнат. Кладочні розміри стін будинків для передгірних районів збільшують до 2-2.5 рядів.
 4. Бюджет – вирішує, чи зможе власник купити потовщений силікатний або одинарний керамічний блок.

 

Габарити будматеріалів обирає проектувальник чи будівельники після ознайомлення із планом проекту. Фахівці краще розуміють, які конструкції зробити із полуторного бруска, де варто взяти подвійний для спрощення монтажу.

Продукція КЕРАТЕРМ наявна на складах і її можна замовити за телефоном
(067)476-29-52

Або надішліть нам заявку, натиснувши на кнопку нижче

Всі новини

Залишити заявку


  дякуємо за ваше звернення!

  Наш менеджер зв’яжеться з Вами
  найближчим часом за деталями.

  результати пошуку

  По вашему запросу ничего не найдено

  Оберіть мову сайту